Viktoria Pilzno zmiażdżyła Ruch Chorzów w Lidze Europy

2012.08.09//  P. Rączka
Nie udało się zawodnikom Ruchu Chorzów godnie pożegnać z rozgrywkami Ligi Europy. Wicemistrzowie Polski po wcześniejszej porażce 0:2 z Viktorią Pilzno na własnym stadionie, tym razem ulegli aż 0:5 drużynie zza naszej południowej granicy. Niebiescy już po pół godzinie gry byli w tym spotkaniu "na kolanach". Szybkiego hat-tricka skompletował Michal Duris i gospodarze do przerwy pewnie prowadzili 3:0.

Po zmianie stron Viktoria ciągle atakowała szukając kolejnych goli. W 54. minucie Peskovica pokonał Marek Bakos, a na trzy minuty przed zakończeniem spotkania, wynik ustalił Marek Hanousek. Podobnie jak dwa lata temu Ruch nie zdołał przebić się przez III rundę eliminacji.

Viktoria: Petr Bolek - Frantisek Rajtoral, Frantisek Sevinsky, Vaclav Prochazka, David Limbersky (od 71 min. Radim Reznik)- Martin Fillo (od 60 min. David Stipek), Vladimir Darida, Daniel Kolar, Pavel Horvath (od 76 min. Marek Hanousek), Marek Bakos- Michal Duris
Ruch: Michal Peskovic - Żeljko Djokić, Piotr Stawarczyk, Maciej Sadlok, Marek Szyndrowski - Maciej Jankowski (od 65 min. Łukasz Janoszka), Marcin Malinowski, Paweł Lisowski (od 81 min. Igor Lewczuk), Mindaugas Panka, Marek Zieńczuk - Arkadiusz Piech (od 78 min. Grzegorz Kuświk)