Sport   »   Piłka nożna   »   Vilarreal pokonuje Odense i gra w Lidze Mistrzów

Vilarreal pokonuje Odense i gra w Lidze Mistrzów

2011.08.24//  P. Rączka
Żółta Łódź Podwodna z kłopotami, ale dopłynęła do celu - czyli do gry w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Zadanie nie było łatwo, bo po pierwszym spotkaniu drużyna z Hiszpanii przegrywała 0:1 i aby wyjść zwycięsko z tej potyczki, musiała wygrać przewagą dwóch bramek. Choć po pierwszej połowie kibice zgromadzeni na El Madrigal mogli czuć jeszcze niepokój, to jednak drugie czterdzieści pięć minut uszczęśliwiło ich co nie miara. Wynik w 49. minucie meczu otworzył Rossi. Ten sam zawodnik po cudownej asyście Caniego podwyższył wynik spotkania piętnaście minut później, a wynik ustalił w 82. minucie Marchena, pieczętując tym samym awans Marchena Villarrealu do Ligi Mistrzów.
Villarreal: Diego López; Zapata, Musacchio, Bruno, Joan Oriol; Senna, Borja Valero, Cani (Gonzalo, 84’), Camu?as (Marchena, 74’); Rossi y Nilmar (Marco Ruben, 84’).
Odense: Wessels; Ruud, Moller Christensen, Reginiussen, Mendy (Chris Sorensen, 79’); Traoré (Utaka, 79’), Djemba-Djemba, Johansson, Kadrii; Andreasen y Gislason (Falk, 56’).