Sport   »   Aktualności   »   Vuelta a Espana: Denis Mienszow wygrał 20. etap

Vuelta a Espana: Denis Mienszow wygrał 20. etap

2012.09.08//  P. Rączka
Denis Mienszow wygrał przedostatni etap Vuelta a Espana z La Faisanera Golf do Bola del Mundo - 169,5 km. Dwukrotny zwycięzca tego wyścigu najlepiej poradził sobie na bardzo stromym podjeździe, na szczycie którego znajdowała się meta. Razem z nim koło w koło jechał Richie Porte, ale ostatecznie Australijczyk zajął drugie miejsce. Liderem wyścigu pozostał Alberto Contador, który może być już niemal pewny końcowego triumfu.
Valverde i Rodriguez nie wykorzystali szansy na wyprzedzenie Contadora - choć obaj próbowali. Najlepiej z Polaków zaprezentował się dziś Tomasz Marczyński, który zajął 26. miejsce - awansował na 13. miejsce w klasyfikacji generalnej.