Sport   »   Tenis   »   WTA Auckland: Agnieszka Radwańska już w półfinale

WTA Auckland: Agnieszka Radwańska już w półfinale

2013.01.03//  P. Rączka
Agnieszka Radwańska pokonała 6:3, 6:3 Jelenę Wiesniną w ćwierćfinale turnieju WTA w Auckland. Polka potrzebowała do odniesienia zwycięstwa godziny i 23 minut. Rywalizacja w drugim secie musiała zostać przerwana z powodu opadów deszczów. Początek spotkania był wyrównany, a "Isia" zdołała przełamać rywalkę dopiero w szóstym gemie. Wiesniowa w końcówce tej odsłony próbowała nawiązać jeszcze walkę, ale nasza tenisistka umiejętnie się broniła.

W drugiej partii, po trzech gemach obie tenisistki musiały zejść na dwie godziny do szatni, przez złą pogodę jaka zapanowała nad kortem. Po powrocie przebieg spotkania wyglądał niemal identycznie jak w pierwszym secie. W finale Radwańska zagra z lepszą z pary Hampton (WTA 70) - Bertens (WTA 63).