WTA Championship: Agnieszka Radwańska przegrała z Sereną Williams

2013.10.23//  P. Rączka
Agnieszka Radwańska w drugim meczu w kończącym sezon turnieju WTA Championships w Stambule przegrała 4:6, 4:6 z Sereną Williams. Z dwiema porażka na koncie Polka sklasyfikowana jest na ostatnim miejscu w grupie czerwonej i o grze w półfinale tej prestiżowej imprezy może już zapomnieć. W dotychczasowych ośmiu meczach z Amerykanką "Isia" nie zdołała zwyciężyć ani razu, wygrywając ledwie jednego seta.

W pierwszym secie Williams dość łatwo objęła prowadzenie 2:0 i od tego wyniku do 5:2 gemy pewnie wygrywały serwujące. W końcówce liderka światowego rankingu nieco odpuściła, ale i tak pewnie objęła prowadzenia. Druga odsłona zapowiada się na szybką porażkę Radwańskiej, która przegrywała już 1:3. Polka zdołała nawiązać jednak rywalizację i przy wyniku 4:4 wydawało się, że jest w stanie pokusić się o niespodziankę. Niestety, jak się okazało szansy na ugranie chociaż seta nie było.