Sport   »   Tenis   »   WTA Championships: Agnieszka Radwańska w półfinale

WTA Championships: Agnieszka Radwańska w półfinale

2012.10.26//  P. Rączka
Agnieszka Radwańska pokonała 6:7 (6), 7:5, 6:4 Sarę Errani w ostatnim meczu Grupy Białej i awansowała do półfinału mistrzostw WTA. Pojedynek trwał trzy i pół godziny. Polka w walce o finał zmierzy się z Sereną Williams, która dziś odpoczywała. Początek pierwszego seta był nieco chaotyczny. "Isia" miała problemy z serwisem, przez co przegrywała 3:1. Czwarta rakieta świata wzięła się jednak w garść i szybko wygrała trzy kolejne gemy. Rywalizacja była bardzo zacięta i ostatecznie rozstrzygnęła się w tie-breaku na korzyść Włoszki.

Drugą odsłonę Radwańska zaczęła od przegranych dwóch gemów. W dalszej fazie rywalizacji nasza najlepsza tenisista zdołała odrobić straty i toczyła zacięty bój z Errani. Końcówka tej partii w wykonaniu Włoszki była bardzo słaba, przez co podopieczna Tomasza Wiktorowskiego bez trudu zdołała wyrównać stan rywalizacji. Ostatniego seta Polka grała koncertowo - prowadziła 4:1 i 5:2. Końcówka okazała się jednak bardzo nerwowa, ale ostatecznie krakowianka mogła cieszyć się z wygranej i awansu.