Sport   »   Tenis   »   WTA Championships: Clijsters zwyciężyła Wozniacki

WTA Championships: Clijsters zwyciężyła Wozniacki

2010.10.31//  J. Knop
Kim Clijsters zwyciężyła w turnieju WTA Championships, który rozgrywany był na kortach w Dausze. Belgijka w finale rozgrywek pokonała Dunkę – Caroline Wozniacki w wymiarze 6:3, 5:7, 6:3. Przypomnijmy, że pula nagród zawodów wynosiła 4,45 mln dolarów.

Podczas pierwszego seta belgijska zawodniczka aż trzy razy zdołała przełamać przeciwniczkę. Wozniacki uczyniła to zaledwie raz. Clijsters okazywała się lepsza w każdym elemencie gry. W drugim secie, był moment, w którym Clijsters wygrywała 4 – 1.
Kim Clijsters Kim Clijsters

Kolejno, trzy następne gemy zdobyła Wozniacki. Ostatecznie dzięki świetnej grze Dunka polskiego pochodzenia zwyciężyła seta w stosunku 7 – 5 i doprowadziła do remisu. W ostatnim secie Belgijka wykazała się świetną grą i to pomogło jej praktycznie bez większego problemu rozprawić się z młodszą rywalką.
Caroline Wozniacki Caroline Wozniacki

Kim Clijsters triumfowała w rozgrywkach WTA Championships w roku 2002 i 2003. W dniu dzisiejszym do swojego dorobku dołożyła kolejne ważne zwycięstwo. Caroline Wozniacki nie zdołała zwyciężyć w konfrontacji z bardziej doświadczoną rywalką. Mimo to, do końca 2010 roku Dunka nie straci przewodnictwa w światowym rankingu tenisistek.