WTA Championships: Serena Williams pokonała Marię Szarapową w finale

2012.10.28//  P. Rączka
Serena Williams pokonał 6:4, 6:3 Marię Szarapową w wielkim finale turnieju WTA Championship. Amerykanka od samego początku była zdecydowaną faworytką do zwycięstwa i w najważniejszej imprezie w sezonie potwierdziła tylko swoją znakomitą formę. O wygranej w pierwszym secie zdecydowało jedno przełamanie - przy stanie 2:2. Rosjanka cały czas miała spore problemy z odbiorem serwisu rywalki.

Drugi set Szarapowa rozpoczęła od straty dwóch gemów. Kolejne - i ostatnie - przełamanie nastąpiło w dziewiątym gemie. Triumfatorka tej imprezy z 2004 roku, nie była w stanie nawiązać rywalizacji z tak grającą Williams. Cały mecz trwał godzinę i 29 minut. Dla Amerykanki było to 46. turniejowe zwycięstwo w karierze.