Sport   »   Tenis   »   WTA Championships: Wozniacki zwyciężyła Schiavone

WTA Championships: Wozniacki zwyciężyła Schiavone

2010.10.28//  J. Knop
Caroline Wozniacki wygrała w spotkaniu z Włoszką - Francescą Schiavone w stosunku 3:6, 6:1, 6:1. Spotkanie odbywało się w ramach rozgrywek grupy „kasztanowej” turnieju WTA Championships w Dausze. Przypomnijmy, że pula nagród zwodów opiewa na 4,45 mln dolarów. Dziękie temu zwycięstwu Wozniacki może być pewna, że do końca roku 2010 nie straci przewodnictwa w rankingu WTA.
Caroline Wozniacki Caroline Wozniacki

Caroline Wozniacki rozegrała niezłe spotkanie. Mimo porażki w pierwszym secie zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Drugi i trzeci set były w jej wykonaniu fenomenalne. Dunka nie dała rozwinąć rywalce skrzydeł i to pomogło jej w osiągnięciu końcowego sukcesu. Tym samym Wozniacki może cieszyć się już z awansu do półfinału rozgrywek.
Francesca Schiavone Francesca Schiavone

Triumf w potyczce ze Schiavone dał również Dunce inny powód do radości. Wozniacki do końca 2010 roku będzie liderką światowego rankingu tenisistek. Przypomnijmy, że dwudziestolatka zwyciężyła w obecnym sezonie w sześciu zawodach. Przewodnictwo w rankingu WTA objęła 11. października, gdzie zajęła miejsce Amerykanki – Sereny Williams.