WTA Cincinnati: Agnieszka Radwańska pokonała Sofię Arvidsson

2012.08.15//  P. Rączka
Agnieszka Radwańska pokonała 6:4, 6:3 Sofię Arvidsson w drugiej rundzie turnieju tenisowego WTA Tour na twardych kortach w Cincinnati, gdzie pula nagród wynosi 2,17 mln dolarów. Polka grała w tym spotkaniu z urazem barku, jednak ból nie był na tyle dokuczliwy, aby przeszkodził jej w odniesieniu zwycięstwa. W pierwszym secie wyrównana gra toczyła się do stanu 4:4, następnie "Isia" wygrała dwa kolejne gemy.

Drugi set lepiej rozpoczęła Szwedka, która przełamała rozstawioną w tym turniej z numerem jeden Radwańską i po chwili prowadziła 2:0. Tenisistka z Krakowa szybko odrobiła straty doprowadzając do remisu, lecz po chwili znów straciła swój serwis. Na szczęście Polka wzięła się w garść i do końca to ona dyktowała już warunki gry.

Agnieszka miała 21 niewymuszonych błędów, z kolei rywalka 29. W kolejnej rundzie Radwańska zmierzy się z Amerykanką Sloane Stephens.