Sport   »   Tenis   »   WTA Eastbourne: Nieudany powrót Wiktorii Azarenki

Tenis

WTA Eastbourne: Nieudany powrót Wiktorii Azarenki

2014.06.17//  M. Mikołajczyk
Wiktoria Azarenka powróciła na zawodowe korty w nie najlepszym stylu. Białorusinka w pierwszej rundzie turnieju WTA w Eastbourne przegrała z Camilą Giorgi. Reprezentantka naszych wschodnich sąsiadów zwyciężyła wprawdzie w partii otwarcia 6 do 4, ale decydujące odsłony meczu należały do Włoszki. Młoda zawodniczka ze słonecznej Italii pokonała „Azę” po bardzo zaciętym boju 6:3, 7:5, a cały pojedynek trwał aż dwie godziny i 48 minut.
24-latka z Mińska pojawiła się na brytyjskiej trawie po kilkumiesięcznej nieobecności w głównym cyklu. Dwukrotna mistrzyni Australian Open swoje ostatnie spotkanie rozegrała w marcu podczas Indian Wells, a potem musiała udać się na przymusowy odpoczynek z powodu poważnego urazu stopy.
Wiktoria Azarenka

Azarenka mimo młodego wieku ma na swoim koncie sporo osiągnięć. Białorusinka jest m.in. złotą medalistką igrzysk olimpijskich w grze mieszanej i czterokrotną finalistką turniejów Wielkiego Szlema. „Wiki” w 2012 roku była też liderką światowej klasyfikacji tenisistek.

Przypomnijmy, że po swoim pierwszym meczu z zawodami w Eastbourne pożegnała się również Agnieszka Radwańska. Rozstawiona z „jedynką” Polka niespodziewanie uległa w poniedziałek Rosjance Anastazji Pawliuczenkowej.

Źródło: inf. własna