Sport   »   Tenis   »   WTA Eastbourne: Radwańska zagra w drugiej rundzie

WTA Eastbourne: Radwańska zagra w drugiej rundzie

2011.06.13//  J. Knop
Agnieszka Radwańska pokonała Australijkę - Jarmilę Gajdosovą w wymiarze 7:6, 7:5. Spotkanie odbyło się w ramach rozgrywek pierwszej rundy turnieju WTA w Eastbourne. Pula nagród zawodów opiewa na 618 tysięcy dolarów.

Początek pierwszego seta nie ułożył się po myśli Radwańskiej. Polka popełniała sporo błędów, co pozwoliło w dość łatwy sposób objąć Gajdosovej prowadzenie w stosunku 4:2. Później jednak „Isia” zabrała się do odrabiania strat, co pozwoliło jej wygrać trzy kolejne gemy. Ostatecznie o losach seta musiał przesądzić tie – break, w którym lepszą skutecznością wykazała się Radwańska.
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska Agnieszka Radwańska

W drugim secie Radwańska znów pozwoliła odebrać sobie inicjatywę. Gajdosova skorzystała ze słabości rywalki i prowadziła 4:1. Na szczęście jednak Polka zdołała doprowadzić do wyrównania w wymiarze 5:5. Podrażniona dwudziestojednolatka nie pozwoliła już Australijce na rozwinięcie skrzydeł i zakończyła spotkanie zwycięsko.