WTA Eastbourne: Serena Williams zwyciężyła po 11 miesiącach przerwy

2011.06.14//  D. Pęgiel
Serena Williams wróciła na kort po 11 miesiącach przymusowej przerwy. W pierwszej rundzie turnieju WTA w Eastbourne była liderka rankingu pokonała 24-letnią Bułgarkę Cwetanę Pironkową 1:6, 6:3, 6:4. Mimo że dzisiejsza rywalka Amerykanki nie wygrała jeszcze żadnej imprezy WTA, była dla wielkoszlemowej mistrzyni godną przeciwniczką.
Serena Williams
Serena Williams Serena Williams

W pierwszego seta wygrała bułgarska zawodniczka, która wykazała się szybkością i dokładnością, nie dając najmniejszych szans ociężałej Williams. Druga odsłona prezentował się już zupełnie inaczej. Amerykanka rzuciła się do walki, poprawiła grę i dzięki temu zwyciężyła w tej partii. Dłuższa i ciekawsza okazała się trzecia cześć pojedynku. Williams atakowała drobną Pironkową potężnymi uderzeniami z głębi kortu. Bułgarka przez dłuższy czas wytrzymywała napór mistrzyni, ostatecznie jednak musiała uznać wyższość utytułowanej rywalki.

W drugiej rundzie turnieju, który ma być przetarciem przed wielkoszlemowym Wimbledonem, Serena Williams zmierzy się z Wierą Zwonariową. Turniejowa jedynka pokonała w pierwszej rundzie WTA Eastbourne Brytyjkę Heather Watson 6:3, 6:3.