WTA Indian Wells: Urszula Radwańska pokonała Jamie Hampton

2013.03.12//  P. Rączka
Urszula Radwańska pokonała 6:1, 7:6 (7-4) Jamie Hampton i awansowała do 1/8 finału turnieju WTA Tour rangi Premier I na twardych kortach w amerykańskim Indian Wells. Polka tym samym udanie zrewanżowała się rywalce za porażkę 2:6, 4:6 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Australian Open. Pierwszy set trwał zaledwie 22 minuty, a 37. tenisistka świata rozpoczęła to spotkanie od pięciu wygranych gemów, prezentując wysoką formę.

W drugiej odsłonie zawodniczki szły niemal cios za cios, a w trakcie dwunastu gemów tylko po razie dały sobie odebrać podanie. O zwycięstwie musiał zdecydować tie-break, a w nim "Ula" wykorzystała już pierwszą piłkę meczową. Tym samym Radwańska zarobiła już na pewno 52 tysięcy dolarów oraz 140 punktów do rankingu WTA Tour. Teraz Urszula zmierzy się z... Wiktorią Azarenką, która broni tytułu.