Sport   »   Tenis   »   WTA Katowice: Magda Linette już za burtą

WTA Katowice: Magda Linette już za burtą

2014.04.08//  M. Mikołajczyk
Magda Linette nie poszła w ślady Agnieszki Radwańskiej i turniej BNPA Paribas Katowice Open zakończyła już na pierwszej rundzie. Polka musiała we wtorek uznać wyższość rozstawionej z numerem piątym Klary Koukalovej.

Reprezentantka gospodarzy w spotkaniu z Czeszką uległa 4:6, 3:6, a cały mecz trwał godzinę i 40 minut. Nasza rodaczka, zajmująca obecnie 121. miejsce w rankingu WTA, zanotowała słaby początek, przegrywając w partii otwarcia aż cztery pierwsze gemy. Poznanianka potem podjęła jednak walkę i z powodzeniem wygrywała wiele akcji, ale ostatecznie nie zdołała odrobić straty ostatniego przełamania. W drugim secie także „górą” była występująca w roli faworytki Koukalova.
Magda Linette

Pogromczyni młodej Linette w tym sezonie zapisała na swoim koncie już kilka wartościowych wyników z wygraną we Florianapolis i finałem w Hobart na czele. W katowickiej imprezie pozostały jeszcze dwie biało-czerwone. Oprócz „Isi” w turnieju głównym jest jeszcze Magdalena Fręch.