Sport   »   Tenis   »   WTA Linz: Ivanović ukarana za zbyt długie załatwianie potrzeb fizjologicznych

Tenis

rss

WTA Linz: Ivanović ukarana za zbyt długie załatwianie potrzeb fizjologicznych

2010.10.15//  J. Knop
Serbka – Ana Ivanovic wygrała z Czeszką - Barborą Zahlavovą-Strycovą 6:3, 6:2 i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Tour w Linzu. Pula nagród rozgrywek wynosi 220 tysięcy dolarów. Ivanovic pokonała rywalkę bez problemów, jednak została ukarana za zbyt długi pobyt w toalecie.

W pierwszym gemie spotkania Serbka poprosiła o pozwolenie na skorzystanie z toalety. Jej pobyt poza kortem przedłużył się ponad czas wyznaczony w regulaminie, który przewiduje trzy minuty na załatwianie potrzeb fizjologicznych. W związku z tym sędzia spotkania był zmuszony do ukarania zawodniczki. Ivanovic została pozbawiona aż czterech punktów. Ostatecznie doszło do odebrania całego gema.
Ana Ivanovic Ana Ivanovic
Ana Ivanovic Ana Ivanovic
Ana Ivanovic Ana Ivanovic

Taka decyzja sędziego nie odebrała Ivanovic chęci do gry. Serbka w dalszym ciągu konsekwentnie wypełniała swoje założenia dotyczące gry i bez najmniejszego problemu poradziła sobie z rywalką. W meczu ćwierćfinałowym serbska tenisistka zagra z Niemką - Julią Goerges.

Byłam w niezwykle trudnej sytuacji. Zjadłam jogurt przed wyjściem na kort i miałam problemy z żołądkiem. Udałam się do toalety, gdyż moje samopoczucie było bardzo kiepskie. Później dowiedziałam się, że zostanę ukarana. Myślę jednak, że to zmotywowało mnie do lepszej gry w dalszej części spotkania i dzięki temu udało mi się zwyciężyć” – obwieściła po meczu Ivanovic.
Ana Ivanovic Ana Ivanovic
Ana Ivanovic Ana Ivanovic
Ana Ivanovic Ana Ivanovic

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcjiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
WTA Linz: Ivanović ukarana za zbyt długie załatwianie potrzeb fizjologicznych

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

W dziale ExtremeDo góry  //  Sport   »   Tenis   »   WTA Linz: Ivanović ukarana za zbyt długie załatwianie potrzeb fizjologicznych