Sport   »   Tenis   »   WTA Madryt: Agnieszka Radwańska w ćwierćfinale

WTA Madryt: Agnieszka Radwańska w ćwierćfinale

2012.05.10//  P. Rączka
Agnieszka Radwańska pokonała 7:6 (7-1), 6:4 Robertę Vinci w meczu 1/8 finału turnieju WTA na kortach ziemnych w Madrycie, gdzie pula nagród wynosi 3 755 140 euro. Polka dzięki tej wygranej awansowała do ćwierćfinału imprezy, a jej kolejną rywalkom będzie Anabel Medina Garrigues lub Varvara Lepchenko. Jeżeli "Isia" awansuje do półfinału, tam najprawdopodobniej trafi na... Azarenkę.

Pierwszy set był nadspodziewanie wyrównany, a to wszystko przez dużą ilość błędów popełnianych przez Polkę. Obie tenisistki przełamały się tylko po razie, a to oznaczało, że o zwycięstwie zadecyduje tie-break. W nim Radwańska pokazała prawdziwą klasę i pewnie wygrała 7-1.

W drugiej odsłonie wyrównana gra toczyła się do wyniku 4:4. Tenisistka z Krakowa nie miała nawet okazji, aby wcześniej przełamać rywalkę, a i sama musiała uważać, aby nie stracić swojego podania. O losach tego seta przesądził tylko jeden break point, który Radwańska wygrała, a po chwili swoim serwisiem zakończyła spotkanie.