Tenis

WTA Madryt: Agnieszka Radwańska w półfinale po triumfie nad Caroline Garcią

2014.05.09//  M. Mikołajczyk
Agnieszka Radwańska po niezwykle zaciętym boju wygrała z Caroline Garcią i awansowała do półfinału mocno obsadzonego turnieju WTA w Madrycie. "Isia" w 2 godziny i 19 minut odniosła zwycięstwo nad rozpędzoną Francuzką.

Całe spotkanie od początku stało na niezwykle wysokim poziomie. Obie zawodniczki mogły pochwalić się wysokim procentem pierwszego serwisu. Partia otwarcia padła łupem naszej rodaczki, która wygrała 6:4. W następnej odsłonie meczu „górą” okazała się jednak reprezentantka "Trójkolorowych", która z wynikiem 6:4 wyrównała stan pojedynku, pokazując, że jej czwartkowy triumf nad Sarą Errani nie był dziełem przypadku.
Agnieszka Radwańska

Decydujący set to wygrana 6 do 4 młodej krakowianki, która popełniła na korcie znacznie mniej niewymuszonych błędów od swojej rywalki, ale odnotowała również mniejszą liczbę tzw. "winnerów".

W spotkaniu o finał Radwańska zmierzy się z Marią Szarapową. Rosjanka także musiała się w piątek sporo natrudzić, by ograć Chinkę Na Li. Skład drugiego półfinału uzupełniają Simone Halep oraz Petra Kvitova. Rumunka gładko uporała się z Aną Ivanović, a Czeszka do następnej rundy zakwalifikowała się bez gry z powodu urazu uda Sereny Williams.