Sport   »   Tenis   »   WTA Madryt: Radwańska przegrała z Szarapową

WTA Madryt: Radwańska przegrała z Szarapową

2014.05.10//  P. Rączka
Agnieszka Radwańska przegrała 1:6, 4:6 z Marią Szarapową w półfinałowym meczu Mutua Madrid Open. Rosjanka zagra w finale z zajmującą piąte miejsce w rankingu WTA Simoną Halep. Polka w ogóle nie istniała na korcie i nie była w stanie nawiązać rywalizacji. Pierwszy set trwał tylko 23 minuty, a w tym czasie Isia nie zdołała wygrać ani jednego gema przy własnym podaniu. Tylko słabsza postawa rywalki sprawiała, że nasza tenisistka nie przegrała do zera.

W drugiej partii Radwańska przegrywała już 0:3, ale chwilowy przebłysk pozwolił jej wygrać cztery gemy z rzędu. Niestety nie trwał on długo i w dalszej fazie grę prowadziła już Rosjanka. Szarapowa drugi raz z rzędu wystąpi w finale tych zawodów.