WTA Madryt: Urszula Radwańska odpadła w eliminacjach, Katarzyna Piter gra dalej

2014.05.03//  M. Mikołajczyk
Trwa fatalna seria Urszuli Radwańskiej. Młodsza siostra „Isi” w dalszym ciągu nie może się przełamać i od lutego ani razu nie wygrała meczu na zawodowych kortach, doznając w piątek dziesiątej porażki z rzędu. Pogromczynią Polki już w pierwszej rundzie kwalifikacji okazała się Laura Pous Tio.

Początek spotkania był jednak wyjątkowo udany dla naszej reprezentantki i wydawało się, że krakowianka nie będzie mieć żadnych problemów z pokonaniem swojej przeciwniczki. Nasza rodaczka szybko zwyciężyła w trzech pierwszych gemach, ale potem sytuacja na korcie całkowicie się odmieniła i sześć partii z rzędu wygrała Hiszpanka.
Urszula Radwańska

Drugi set to kolejne mocne otwarcie Radwańskiej, która natychmiast przełamała Pous Tio, szybko wychodząc na prowadzenie 2:0, a potem 4:1. Tym razem biało-czerwona nie roztrwoniła swojej przewagi i wyrównała stan pojedynku w Madrycie, triumfując 6 do 2.

Decydująca odsłona meczu należała do tenisistki z Półwyspu Iberyjskiego, której zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. Pous Tio w pewnym momencie seta miała trzy gemy przewagi (4:1), ale Polka nie zamierzała składać broni i szybko doprowadziła do remisu (4:4). Jak się potem okazało – Radwańska nie zdołała pójść za ciosem, straciła serwis i ponownie po 2 godzinach i 11 minutach musiała zejść z kortu pokonana.

Po wygraną w eliminacjach turnieju Mutua Madrid Open sięgnęła za to Katarzyna Piter. Polka po bardzo zaciętym boju uporała się z Chorwatką Alją Tomljanović 1:6, 7:5, 7:6(3) i w następnym meczu zmierzy się z Niemką Julią Goerges. Z kolei Agnieszka Radwańska hiszpańską imprezę rozpocznie od starcia z doskonale spisującą się Kanadyjką Eugenie Bouchard.