WTA Masters: Petra Kwietowa wygrała turniej pokonując Wiktorię Azarenkę

2011.10.30//  P. Rączka
Petra Kvitova pokonała 7:5, 4:6, 6:3 Wiktorię Azarenkę i wygrała turniej Masters - WTA Championships. Jest to największy sukces w karierze czeskiej zawodniczki. W dodatku dzięki temu zwycięstwu znacząco poprawiła stan swojego konta finansowego.

Petra w pierwszym secie zgotowała sobie prawdziwy horror. Prowadziła 5:0 - rywalka popełniała mnóstwo błędów i nie mogła poradzić sobie z jej silnie bitymi piłkami. Azarenka jednak nie spisała tego seta na straty, wzięła się za siebie i zaczęła grać znacznie lepiej. Szybko doprowadziła do stanu 5:5. Czeszka poczuła mobilizującą presje i w końcu wygrała swoje podanie. Po chwili przełamała Victoria i ostatecznie zwyciężyła w tym secie.

Kolejna partia była bardziej wyrównana. Najpierw obie zawodniczki wygrały swoje podanie, następnie przegrały, by w końcu Azarenka mogła wyjść na prowadzenia 4:2. Dalsza rywalizacja szła gem za gem, co ostatecznie pozwoliło wygrać tenisistce z Białorusi 6:4. Walczeność i ambicja Wiktorii sprawiły, że kibice mogli emocjonować się trzecim – czyli decydującym setem.

A w nim Petra Kvitova zdominowała już zupełnie rywalkę. Szybko wyszła na prowadzenie 3:0 i spokojnie kontrolowała przebieg dalszej gry. Im było bliżej było końca spotkania tym gra i walka robiła się coraz bardziej ciekawsza. Obie finalistki turnieju stanęły na wysokości zadania i zaprezentowały się w dzisiejszym dniu z bardzo dobrej strony.