Sport   »   Tenis   »   WTA Miami: Radwańska i Hantuchova wygrały finał debla

Tenis

WTA Miami: Radwańska i Hantuchova wygrały finał debla

2011.04.04//  D. Pęgiel
Polka Agnieszka Radwańska i Słowaczka Daniela Hantuchova wygrały turniej debla w Miami. W finale zawodów, który trwał godzinę i 46 minut, pokonały parę rozstawioną z numerem 3 - Rosjankę Nadieżdę Pietrową i Amerykankę Liezel Huber 7:6, 2:6, 10:8.

Premierowy set był bardzo wyrównany. Jako pierwsze podanie rywalek przełamały Amerykanka i Rosjanka. Wygrywały 4:2, ale Polka i Słowaczka doprowadziły do remisu i w tie-breaku zwyciężyły 7:6. W drugiej odsłonie gra Radwańskiej i Hantuchovej pozostawiała wiele do życzenia - dopiero przy wyniku 0:4 złapały odpowiedni rytm, jednak było już za późno - przegrały 2:6. Z kolei w super tie-breaku od początku przejęły inicjatywę. Było 2-0, 3-1, 3-3, 6-3, 6-5, 8-5, 9-6 i 10-8.
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska Agnieszka Radwańska

Triumfatorki debla za zwycięstwo otrzymały 237 tysięcy USD do podziału. Tym samym Radwańska zarobiła Miami za grę w parze więcej niż za grę w singlu, w którym za ćwierćfinał (uległa Wierze Zwonariowej) zainkasowała 64,700 USD. Dla Polki było to drugie w karierze zwycięstwo w turnieju deblowym WTA. Poprzednio wygrała w Stambule w 2007 roku, wówczas jej partnerką była młodsza siostra Urszula.