Sport   »   Tenis   »   WTA Miami: Radwańska pokonała Kirilenko

WTA Miami: Radwańska pokonała Kirilenko

2011.03.27//  J. Knop
Agnieszka Radwańska zwyciężyła w pojedynku z Rosjanką - Marią Kirilenko w wymiarze 7:6 (7-2), 6:3. Spotkanie odbyło się ramach trzeciej rundy rozgrywek turnieju WTA Tour w Miami. Pula nagród zawodów opiewa na 4,5 mln dolarów.

Pierwszy set był niezwykle wyrównany. Obie zawodniczki grały równo i nie miały zamiaru oddać inicjatywy rywalce. W tie – break’u popularna „Isia” wykazała się większą odpornością psychiczną, dzięki czemu zakończyła seta na swoją korzyść.
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska Agnieszka Radwańska

W drugim secie Radwańska przeważała nad Rosjanką w każdym aspekcie tenisowego rzemiosła. Kirilenko nie potrafiła dotrzymać rywalce kroku, a ponadto była mało skuteczna. Tym samym „Isia” praktycznie bez większego problemu mogła zapisać na swoje konto triumf w drugim secie, a ostatecznie wygraną w spotkaniu. W najbliższej potyczce na drodze Radwańskiej stanie zwyciężczyni pojedynku pomiędzy Włoszką - Francescą Schiavone a Hiszpanką - Lourdes Dominguez-Lino.