Sport   »   Tenis   »   WTA Moskwa: Azarenka zagra z Kirilenko w finale

Tenis

WTA Moskwa: Azarenka zagra z Kirilenko w finale

2010.10.23//  J. Knop
Białorusinka - Wiktoria Azarenka zagra z Rosjanką - Marią Kirilenko. Spotkanie odbędzie się w ramach finału turnieju WTA w Moskwie. Przypomnijmy, że pula nagród zawodów wynosi 1 mln dolarów.

Azarenka w swoim meczu półfinałowym pokonała Hiszpankę – Marię – Jose Martinez – Sanchez w wymiarze 6:3, 6:3. Tym samym białoruska zawodniczka po raz czwarty w tym sezonie wystąpi w finale turnieju. Tylko raz udało jej się zwyciężyć, a miało to miejsce w Stanford.
Wiktoria Azarenka Wiktoria Azarenka

Kirilenko w półfinale pokonała Wierę Duszewinę w stosunku 6:1, 6:1. Rosjanka w niedzielę zawalczy o pierwszy tytuł od dwóch lat. Łącznie ma na swoim koncie pięć tytułów.