Tenis

WTA Pekin: Agnieszka Radwańska w półfinale, krecz Ivanović w drugim gemie!

2011.10.07//  P. Rączka
Agnieszka Radwańska odniosła dziewiąte zwycięstwo z rzędu. Trudno przewidzieć przyszłość i stwierdzić czy Polka wygrałaby to spotkanie, gdyby nie kontuzja i krecz Ivanović. Na pewno nasza zawodniczka zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i to ona była zdecydowanie bliższa zwycięstwa. Pierwszego gema wygrała 6:3, a w drugim prowadziła już 3:2. W półfinale spotka się z lepszą, z pary Flavia Pennetta - Caroline Wozniacki.

Już pierwsze piłki pokazały, że o zwycięstwo nie będzie łatwo. Radwańska mogła zostać przełamana w pierwszym gemie, jednak jej ambitna walka nie pozwoliła na to. Polka przełamała Ivanović na 3:1, lecz za moment zrobiło się 3:3. Późnej ułożyło się wszystko po myśli naszej zawodniczki, która najpierw wygrała swój serwis, następnie przełamała Serbkę, a później choć z kłopotami to jednak odniosła zwycięstwo nie tylko w gemie ale i secie.

Drugi set rozpoczął się nie najlepiej dla Radwańskiej. Ivanović prowadziła 0:2, następny gem już jednak należał do Polki. Przy stanie 1:2 Serba poprosiła o przerwę na pomoc medyczną. Po chwili Ana powróciła na kort. W następnym gemie przy serwisie naszej zawodniczki nawiązała walkę, lecz w kolejnym przy własnym podaniu przegrała do zera. Ivanović podeszła do sędzi i powiedziała, że nie jest w stanie dalej kontynuować gry, z powody kontuzji.