Sport   »   Tenis   »   WTA Pekin: Półfinał nie dla Radwańskiej

WTA Pekin: Półfinał nie dla Radwańskiej

2012.10.05//  P. Rączka
Agnieszka Radwańska nie obroni tytułu zdobytego rok temu podczas turnieju w Pekinie. Na drodze Polki stanęła po raz kolejny w tym sezonie chińska tenisistka Na Li. Zawodniczki toczyły wyrównaną wymianę ciosów przez pierwsze 6 gemów. W kolejnym, rywalka przełamała serwis Radwańskiej i zdobyła przewagę. Ostateczni Li wygrała pierwszego seta 6:4.

W drugim secie wyrównana walka trwała jeszcze krócej, gdyż od stanu 1:2 Polka przegrała 5 kolejnych gemów i ostatecznie set skonczył się wynikiem 6:2 dla Chinki.

Pewnym wytłumaczeniem słabszej postawy Radwańskiej w dwóch ostatnich turniejach mogą być problemy ze zdrowiem wynikające z przemęczenia sezonem. Polka będzie miała teraz szansę na dłuższy wypoczynek, gdyż turniej masters do którego się zakwalifikowała odbędzie się za dwa tygodnie. Zagra w nim osiem najlepszych tenisitek tego sezonu. Polka wystąpi w nim drugi rok z rzędu.