WTA Toronto: Agnieszka Radwańska pokonała Wierę Zwonariową

2011.08.12//  D. Pęgiel
Agnieszka Radwańska wygrała z Rosjanką Wierą Zwonariową 6:4, 7:6 (7-4) spotkanie 1/8 finału tenisowego turnieju WTA rangi Premier I na twardych kortach w Toronto (pula nagród 2,05 mln dolarów). W drugim secie polska zawodniczka przegrywała z trzecią rakietą świata już 0:4, ale zdołała odwrócić losy pojedynku i wygrać seta po tie-breaku 7-6.
Agnieszka Radwańska Agnieszka Radwańska...
Agnieszka Radwańska ...pokonała...
Wierę Zwonariową ...Wierę Zwonariową

W pierwszej odsłonie Polka zaprezentowała się podobnie jak w finale zawodów w Carlsbadzie, w którym pokonała Zwonariową 6:3, 6:4. Radwańska prowadziła 2:0, następnie Rosjance udało się wyjść na prowadzenie 3:2. Nasza reprezentantka zdołała jednak odrobić stratę i ostatecznie wygrać seta 6:4.

Kolejna partia zaczęła się dla Radwańskiej fatalnie. Rosjanka szybko wyszła na prowadzenie 4:0. Wówczas Polka pokazała charakter i osiągnęła wynik 5:4. Po tym imponującym pościgu to Zwonariowa znowu uzyskała przewagę, łatwo wygrywając dwa gemy.

Polska tenisistka nie poddała się jednak i doprowadziła do tie-breaka, który miał zdecydować o losach meczu. W nim do stanu 4-4 toczyła się zacięta walka piłka za piłkę, wreszcie Radwańska pokazała, że znajduje się w kapitalnej formie, wygrała trzy kolejne punkty i cały mecz w dwóch setach.