WTA w Sydney: Agnieszka Radwańska pokonała Caroline Wozniacki!

2012.01.11//  P. Rączka
Agnieszka Radwańska pokonała 3:6, 7:5, 6:2 liderkę światowego rankingu WTA - Caroline Wozniacki w ćwierćfinale turnieju w Sydney. Następną przeciwniczką Polki będzie Białorusinka Wiktoria Azarenka.

Początek pierwszego seta był niezwykle szalony. Najpierw pierwsze dwa gemy zawodniczki zaczęły od przełamania, następne dwa wygrały przy własnym serwisie, by po chwili znów przegrać swoje podanie. Przy stanie 3:3 i serii błędów obu tenisistek, ciężko było wskazać faworytkę tego spotkania. Dalsze losy tego seta potoczyły się już jednak bardzo szybko. Dunka wyszła na prowadzenie po swojej zagrywce, a kolejny gem to błędy Polki, które skrupulatnie wykorzystała Wozniacki, by w końcu po chwili zakończyć seta wygrywając 6:3.

Przy stanie 1:1 w drugim secie, Radwańska odskoczyła nagle na 4:1 i wydawało się, że zwycięstwo jest już na wyciągniecie ręki. Niestety odwlekło się ono nieco w czasie, a Polka musiała wylać jeszcze sporo potu, aby przystąpić do trzeciego seta. Wozniacki przegrywając 1:4, szybko wyszła na prowadzenie 5:4, jednak po chwili znów miała zastój w grze, bowiem do końca wygrywała już nasza tenisistka.

Dobra passa Agnieszki trwała także w kolejnej odsłonie, bowiem do niej należały kolejne dwa gemy. Woźniacka zdołała jednak doprowadzić do remisu, lecz na nic więcej w tym meczu nie było już jej stać. Dunka popełniała coraz więcej błędów, a kolejne punkty leciały na konto Radwańskiej. W ostatnim gemie Polka miła aż trzy piłki meczowe, ale ostatecznie to rywalka zapewniła jej zwycięstwo wyrzucając piłkę w aut.