WTA w Tokio: Agnieszka Radwańska pokonała Jelenę Jovanović

2011.09.28//  P. Rączka
Polka, która została rozstawiona w tym turnieju z numerem ósmym, pokonała 2:1 turniejową "dziewiątkę". Agnieszka Radwańska dzięki temu zwycięstwu, awansowała do 1/4 turnieju WTA w Tokio, gdzie pula nagród wynosi 2,05 mln dolarów. W całym pojedynku doszło aż do dwunastu przełamań serwisu rywalek, przez co o wskazanie faworytki do zwycięstwa - po dwóch setach, było niezwykle ciężko.

Pierwszego seta Polka zupełnie przespała. Szybkie prowadzenie 0:3 wywalczyła Jovanović, następnego gema wygrała Agnieszka, choć głównie po błędach rywalki. Kolejny gem to dość niespodziewanie przełamanie Serbki, które zapowiadało zaciętą rywalizacje do końca tej partii. Niestety jak się później okazało, był to tylko chwilowy przebłysk Radwańsiej, gdyż przegrała tego seta 2:6.

Następną partię nasza tenisistka rozpoczęła rewelacyjnie prowadząc 3:0, jednak po chwili dość nieoczekiwanie zrobiło się... 3:4. Następne trzy gemy należały już na szczęście do Polki, która ostatenicze dość pewnie wygrała tego seta 6:4.

Decydujący set okazał się zupełną dominacją polskiej tenisistki. Wygrana 6:0 najlepiej odzwierciedla przebieg całego seta. Jelena Jovanović była zupełnie rozbita, nie potrafiła poradzić sobie z mocnymi zagraniami po skosie Radwańskiej. Serbka nie mogła zupełnie niczym zaskoczyć naszej zawodniczki, gdy tylko ta zaczęła grać na swoim wysokim poziomie.

Jutro w ćwierćfinale Agnieszka zagra z Kaią Kanepi, która wyeliminowała Caroline Wozniacki.