WTA w Tokio: Agnieszka Radwańska pokonała w finale Wierę Zwonariową

2011.10.01//  P. Rączka
Agnieszka Radwańska triumfowała w finale turnieju WTA Tour na twardych kortach w Tokio. Dla polskiej tenisistki było to szóste zwycięstwo w karierze. W finale spotkała się z Wierą Zwonariową, którą pokonała 6:3, 6:2. Radwańska prosto z Tokio przeniesie się do Pekinu, gdzie zagra w turnieju z łączną pulą nagród 4,5 mln dol. Zawodniczka będzie rozstawiona z numerem 11. W pierwszej rundzie będzie miała wolny los, a w drugiej spotka się z lepszą, z pary Alberty Brianti vs. Chinką Jie Zheng.

Radwańska rozpoczęła finał dość nerwowo, w pierwszym gemie przegrała własny serwis, a po chwili było już 0:2. Pięć kolejnych gemów należało już jednak do Polki, która zaczęła grać na swoim wysokim poziomie i ostatecznie wygrała tę partię 6:3. Rosjanka w ogóle nie umiała odnaleźć się w drugim secie. Najpierw Agnieszka przełamała ją w pierwszym serwisie, a później w trzecim i spokojnie prowadziła 4:1. Wiera próbowała jeszcze szarpnąć w końcówce, jednak "Isia" kontrolowała przebieg meczu i pewnie zwyciężyła 6:2, a cały finał 2:0.

Polka w stolicy Japonii zarobiła 360 tysięcy dolarów, a do rankingu WTA poleci 900 punktów.