Sport   »   Tenis   »   WTA Tokio: Agnieszka Radwańska zagra w finale

WTA Tokio: Agnieszka Radwańska zagra w finale

2011.09.30//  D. Pęgiel
Agnieszka Radwańska wygrała z Białorusinką Wiktorią Azarenką 6:3, 4:6, 6:2 półfinałowy mecz turnieju WTA na twardych kortach w Tokio (pula nagród 2,05 miliona dolarów). W sobotę polska tenisistka zagra z Rosjanką Wierą Zwonariową.

W dzisiejszym spotkaniu nie zabrakło wielu zwrotów akcji. Radwańska była bliska zwycięstwa w dwóch setach, ale Białorusinka w świetnym stylu przedłużyła mecz. Nasza tenisistka nie straciła jednak koncentracji i w rozstrzygającej odsłonie to ona panowała na korcie.
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska Agnieszka Radwańska

Azarenka przełamała serwis Polki już w trzecim gemie seta otwarcia. Radwańska odrobiła jednak przełamanie, a w ósmym gemie znowu wykorzystała break point, doprowadzając do stanu 5:3. Następnie wygrała swoje podanie i całą odsłonę 6:3. W drugiej części wszystko szło po myśli polskiej zawodniczki do stanu 4:2. Wówczas Azarenka pokazała charakter - wygrywając kolejne gemy, osiągnęła zwycięstwo w tej partii 6:4. W finałowym secie Polka nie pozwoliła jednak rywalce pójść za ciosem i triumfowała 6:2.

W ostatnim spotkaniu turnieju Radwańska zmierzy się z Wierą Zwonariową. Rosjanka w półfinale pokonała Czeszkę Petrę Kvitovą 7:6 (7-2), 6:0.