Wesley Sneijder: stoimy przed niepowtarzalną szansą

2010.07.03//  J. Knop
Wesley Sneijder wyraził swoją radość po zwycięstwie reprezentacji Holandii nad Brazylią 2-1. Triumf w tym meczu zapewnił Oranje występ w półfinale rozgrywek o Puchar Świata. Zawodnik Interu Mediolan zdobył gola dającego prowadzenie swojej ekipie narodowej w 68 minucie zawodów.

W szatni myśleliśmy o szansach awansu i to wydawało nam się niemożliwe. Obiecaliśmy jednak sobie, że damy z siebie wszystko, aby osiągnąć upragniony cel. Na drugą połowę wyszliśmy niesamowicie zdeterminowani, atakowaliśmy i zostaliśmy za to nagrodzeni w krótkim czasie golem wyrównującym. Wtedy zdałem sobie sprawę, że otwiera się przed nami ogromna szansa i walczyłem o każdą piłkę” – powiedział Sneijder.
Wesley Sneijder Wesley Sneijder...
Wesley Sneijder ...marzy...
Wesley Sneijder ...o Mistrzostwie Świata

Sneijder wspomniał również, że Holendrzy stoją przed niepowtarzalną szansą na historyczny sukces w Mistrzostwach Świata.

To po prostu wspaniałe uczucie. Pokonaliśmy Brazylię 2-1 i awansowaliśmy do półfinału. Szansa jest niezwykła i należy ją wykorzystać. Nie zaprzestaniemy walki i poczynimy wszelkie starania, aby ziścić nasze marzenia” – dodał.