Wimbledon: Frystenberga i Matkowskiego sensacyjnie odpadli w I rundzie

2012.06.27//  P. Rączka
Mariusz Frystenberg i Marcin Matkowski niespodziewanie przegrali 6:4, 6:2, 6:7 (1-7), 7:6 (7-2) w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju na kortach trawiastych w Wimbledonie. Pogromcami Polaków okazała się szwedzko-niemiecka para Johan Brunstorm i Philipp Marx. Nasi najlepsi debliści byli rozstawieni w tym turnieju z numerem trzecim. Rywale prezentowali się znacznie lepiej przez całe spotkanie i zasłużenie awansowali do II rundy.

W czwartym - ostatnim - secie Polacy robili co mogli, aby doprowadzić do wyrównania. Przy stanie 3:3 była znakomita okazja na przełamanie, ale po zaciętej wymianie Brunstorm i Marx zdołali obronić swój serwis. Losy seta musiał rozstrzygnąć tie-break, a w nim Szwedzko - niemiecka para szybko objęła prowadzenie, którego nie oddała już do końca.