Sport   »   Tenis   »   Wimbledon: Łukasz Kubot awansował do II rundy

Tenis

Wimbledon: Łukasz Kubot awansował do II rundy

2012.06.26//  P. Rączka
Łukasz Kubot pokonał 7:6 (8-6), 6:3, 6:3 Tatsumę Ito w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju na trawiastych kortach w Wimbledonie, gdzie pula nagród wynosi 16,1 mln funtów. Spotkanie rozpoczęło się wczoraj, jednak z powodu opadów deszczu musiało zostać przerwane przy stanie 5:3 w trzecim secie i 30-30 przy serwisie Polaka. Rywalizacja została dokończona dzisiaj i trwała ledwie kilka minut.

Kolejnym rywalem Kubota będzie Marin Cilic, rozstawiony z numerem 16. Nasz najlepszy tenisista ma niekorzystny bilans pojedynków z Chorwatem, 0-2 - obydwa na twardych kortach. - Nie chcę teraz mówić o taktyce na Cilica, na to przyjdzie czas. Na pewno to o wiele groźniejszy rywal, w dodatku zwyciężył w tym miesiącu w turnieju na trawie w Queens Clubie. Na papierze na pewno Cilic powinien wygrać, ale Łukasz nie ma nic do stracenia. Przed rokiem miał w drabince Monfilsa, numer dziewięć na świecie, a go pokonał - powiedział czeski trener Jan Stoces, prowadzący od dwóch lat tenisistę z Lubina.