Sport   »   Tenis   »   Wimbledon: Łukasz Kubot wygrał z Adrianem Mannarino

Wimbledon: Łukasz Kubot wygrał z Adrianem Mannarino

2013.07.01//  P. Rączka
Łukasz Kubot wygrał 4:6, 6:3, 3:6, 6:3, 6:4 z Adrianem Mannarino w czwartej rundzie wielkoszlemowego turnieju tenisowego rozgrywanego na kortach Wimbledonu, gdzie pula nagród wynosi 22,56 mln funtów. Polak przystąpił do tego meczu mając świadomość dużej szansy zagrania w ćwierćfinale, bowiem jego rywal zajmuje aktualnie 111. miejscu w rankingu ATP. Francuz był w zasięgu, ale jak pokazało spotkanie – trzeba było się sporo napracować, aby liczyć na dalszy udział w turnieju.

W pierwszym secie Kubot dał się przełamać w siódmym gemie, ale strat już nie zdołał odrobić. Druga partia była już znacznie lepsza w jego wykonaniu. Polak szybko objął prowadzenie 3:0 i po chwili doprowadził do wyrównania w meczu. Trzecia partia nie ułożyła się dobrze dla naszego zawodnika, bowiem od stanu 3:3 przegrał trzy kolejne gemy i szansę na awans znacząco się oddaliły. Na szczęście Łukasz nie złożył broni i ambitnie walczył do samego końca, dzięki czemu dwa kolejne sety należały do niego.