Sport   »   Tenis   »   Wimbledon: Serena Williams odpadła z turnieju

Wimbledon: Serena Williams odpadła z turnieju

2011.06.27//  J. Knop
Serena Williams przegrała w pojedynku z Francuzką - Marion Bartoli w wymiarze 3:6,6:7(6-8). Spotkanie odbyło się w ramach rozgrywek 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju w Wimbledonie. Pula nagród zawodów opiewa na 14,6 mln funtów.

Spotkanie miało zacięty przebieg. W pierwszej partii Bartoli zaprezentowała kunszt swoich umiejętności. Spokojna i konsekwentna gra pozwoliła Francuzce zapisać zwycięstwo w tym secie na swoje konto.
Serena Williams
Serena Williams Serena Williams

W drugim secie żadna z zawodniczek nie dawała za wygraną. Nieustępliwość i skuteczność w grze spowodowały, iż o losach partii musiał zdecydować tie – break. W tej fazie meczu większą determinacją i pewnością siebie wykazała się Bartoli, która odniosła triumf w całym spotkaniu.

Pożegnanie Williams z Wimbledonem w tak wczesnej fazie jest sporym zaskoczeniem dla fanów tenisa. W ciągu ostatnich trzech lat Amerykanka występowała w finale tych prestiżowych rozgrywek. Kontuzja i długa przerwa w treningach znacząco jednak odbiły się na jej formie.