Wimbledon: Ula i Agnieszka Radwańskie w drugiej rundzie turnieju

2009.06.23//  S. Wojs
Ula i Agnieszka Radwańskie odprawiły z kwitkiem swoje przeciwniczki w pierwszej rundzie Wimbledonu.

Sygnał do ataku dała młodsza siostra Urszula, która bez problemu pokonała Słowenkę Msa Zec Peskiric w dwóch setach - 6:3, 6:3. Podczas meczu imponowała spokojem i rozwagą co jest dobrym prognostykiem przed drugą rundą.
Agnieszka Radwańska poszła w ślady Uli i do domu wysłała 42 rakietę świata - Hiszpankę Maríę José Martínez. Dramaturgii starczyło jedynie na pierwszy set w którym Martinez stawiła opór - nie wystarczyło to jednak na Radwańską, która go wygrała (7:5). Drugi set był formalnością (6:1). Mamy zatem w drugiej rundzie Wimbledonu dwie Polki. Mniej powodów do zadowolenia miała Marta Domachowska, która przegrała swój mecz i odpadła z tego najsłynniejszego turnieju tenisowego świata.