Sport   »   Aktualności   »   Wolfgang Loitzl kończy wspaniałą karierę skoczka narciarskiego

Aktualności

rss

Wolfgang Loitzl kończy wspaniałą karierę skoczka narciarskiego

2015.01.10//  M. Mikołajczyk
Wolfgang Loitzl na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej przed sobotnim konkursem lotów w Bad Mitterndorf ogłosił, że kończy swoją bogatą w sukcesy karierę.

Austriak był jednym z najlepszych skoczków ostatnich lat i niezwykle mocnym punktem swojego zespołu. Powodem takiej decyzji do niedawna podopiecznego Heinza Kuttina był poważny spadek formy, słabsza kondycja fizyczna i brak motywacji do dalszych treningów.
Wolfgang Loitzl
Skoki narciarskie
Skoki narciarskie

„Wolfi” w 2009 roku wygrał prestiżowy Turniej Czterech Skoczni, w tym samym sezonie został też trzecim zawodnikiem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i zdobył tytuł najlepszego sportowca swojego kraju. Narciarz z Bad Ischl ma w swoim dorobku m.in. siedem tytułów mistrza świata, w tym aż sześć zdobytych w drużynie, a po indywidualne złoto sięgnął w czeskim Libercu.
Skoki narciarskie
Skoki narciarskie
Skoki narciarskie

Loitzl mimo wielu doskonałych wyników tylko czterokrotnie sięgał po pucharowe zwycięstwo – po raz ostatni sześć lat temu w Zakopanem. 34-latek pod Giewontem przeżywał też chwile grozy, gdy zahaczył butem o belkę startową i zsunął się po rozbiegu Wielkiej Krokwi – na szczęście udało się Austriakowi wyhamować przed progiem.

Loitzl to kolejny po Thomasie Morgensternie i Martinie Kochu wybitny skoczek z kraju Mozarta, który w ostatnim czasie zdecydował się zawiesić narty na przysłowiowy kołek.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcji

Źródło: inf. własna/skispringen.com


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Wolfgang Loitzl kończy wspaniałą karierę skoczka narciarskiego

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale ExtremeDo góry  //  Sport   »   Aktualności   »   Wolfgang Loitzl kończy wspaniałą karierę skoczka narciarskiego