Sport   »   Siatkówka   »   World Grand Prix: Polki pokonują Niemki

Siatkówka

World Grand Prix: Polki pokonują Niemki

2010.08.15//  J. Knop
W niedzielnym spotkaniu World Grand Prix w Japonii polskie siatkarki zwyciężyły ekipę Niemiec w wymiarze 3:1 (25:23, 25:23, 29:31, 25:22). Dzięki triumfowi nad naszymi zachodnimi sąsiadkami Polki zapewniły sobie awans do turnieju finałowego. Już 20 sierpnia zawodniczki potykać się będą z zespołem Tajwanu, a kolejnego dnia z Portoryko.
Reprezentacja Polski Polki...
Reprezentacja Polski ...pokonały...
Reprezentacja Polski ...Niemki

Pierwszy set był niezwykle wyrównany. Obie ekipy prezentowały podobny poziom, jednak zwycięsko z bitwy wyszły polskie siatkarki i ostatecznie wygrały 25:23. W pewnym momencie drugiego seta Niemki miały sześć punktów przewagi nad drużyną sterowaną przez Jerzego Matlaka i prowadziły 22:16. Polki zabrały się do odrabiania strat i zaczęły grać fenomenalnie. Efektem takiego postępowania było zdobycie aż 9 punktów z rzędu. Doskonałym serwisem wykazała się Anna Barańska, a koleżanki dopełniły dzieła wspaniałymi akcjami.

Trzeci set również był dość wyrównany i zacięty. Żaden z zespołów nie chciał oddać zwycięstwa. Ostatecznie „Złotka” uległy niemieckim siatkarkom 31:29.

Set numer cztery rozpoczął się korzystnie dla Niemiec. Polki nie zamierzały się poddać i z uporem maniaka wypełniały swoje zadania. Determinacja i totalne zaangażowanie zaowocowało zwycięstwem Polek 25:22.

Dzisiejsze zwycięstwo Polek daje im awans do grona sześciu najlepszych ekip World Grand Prix. W kolejnych dwóch meczach przeciwko Tajwanowi i Portoryko podopieczne Jerzego Matlaka występują w roli faworytek.