Sport   »   Siatkówka   »   World Grand Prix: Wysoka porażka Polek z Portoryko na koniec Final Four w Koszalinie

Siatkówka

rss

World Grand Prix: Wysoka porażka Polek z Portoryko na koniec Final Four w Koszalinie

2014.08.17//  M. Mikołajczyk
Polskie siatkarki w fatalnym stylu zakończyły turniej Final Four w Koszalinie. Nasze reprezentantki najpierw dostały tęgie lanie od Holenderek, a w sobotę nie miały nic do powiedzenia w meczu o trzecie miejsce z drużyną Portoryko.

Biało–czerwone wyraźnie uległy zespołowi z Karaibów i w żadnym secie nie potrafiły nawiązać z nim równorzędnej walki. Gospodynie popełniały sporo błędów w przyjęciu i ataku. Najmocniejszym ogniwem w ekipie Piotra Makowskiego była Malwina Smarzek, która zdobyła jednak zaledwie 8 punktów przy 5 „oczkach” Skowrońskiej i Zaroślińskiej.
Polskie siatkarki
Polskie siatkarki
Polskie siatkarki

Gra naszych rodaczek w cyklu World Grand Prix II dywizji widocznie posypała się po urazie Joanny Wołosz, która w pierwszych spotkaniach robiła różnicę na parkiecie. Polki przegrały do 19, 17 i 22, nie dając swoim kibicom żadnych powodów do zadowolenia.

Na wysokim poziomie stał za to finał imprezy w Koszalinie. Awans do turnieju w Tokio po niezwykle zaciętym boju wywalczyły Belgijki. Reprezentantki kraju ze stolicą w Brukseli do sukcesu poprowadziła niesamowita Lise Van Hecke. Zawodniczka była klasą samą dla siebie, gromadząc na swoim koncie aż 41 punktów (!). Courtois i spółka zwycięstwo nad Holenderkami zapewniły sobie dopiero po tie–breaku.

Wyniki Final Four w Koszalinie:

Finał: Belgia 3:2(20:25, 25:23, 25:23, 25:27, 15:10) Holandia.
Mecz o 3. miejsce: Polska 0:3(19:25, 17:25, 22:25) Portoryko.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcji

Źródło: inf. własna


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
World Grand Prix: Wysoka porażka Polek z Portoryko na koniec Final Four w Koszalinie

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale GryDo góry  //  Sport   »   Siatkówka   »   World Grand Prix: Wysoka porażka Polek z Portoryko na koniec Final Four w Koszalinie