Sport   »   Aktualności   »   ZIO 2022: "nie" dla referendum w Zakopanem

Aktualności

rss

ZIO 2022: "nie" dla referendum w Zakopanem

2014.04.17//  M. Mikołajczyk
Burmistrz Zakopanego w przeciwieństwie do włodarzy Krakowa wspólnie z innymi radnymi zdecydował, że przeprowadzenie referendum ws. organizacji zimowych igrzysk olimpijskich nie jest najlepszym pomysłem. Najważniejsza sportowa impreza miałaby odbyć się w naszym kraju w 2022 roku.

W 2006 roku podobny plebiscyt pod Giewontem doszedł jednak do skutku. Wówczas zielone światło dla „białej olimpiady” dało 80 procent mieszkańców. Przypomnijmy, że Zakopane było już gospodarzem poważnych imprez międzynarodowych. W 1929, 1939 oraz 1962 roku w stolicy polskich Tatr rozgrywano mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Kraków 2022
Igrzyska Olimpijskie
Innego zdania były władze Krakowa, w którym takie referendum odbędzie się 25 maja przy okazji wyborów do europarlamentu. Rywalami naszej kandydatury do organizacji igrzysk są Pekin, Ałmaty, Lwów oraz Oslo. Wcześniej w wyścigu o „białą olimpiadę” wystartował Sztokholm, ale szwedzka stolica w obawie przed wysokimi kosztami finansowymi postanowiła ostatecznie wycofać swój wniosek aplikacyjny. Decyzja o tym, gdzie za osiem lat odbędą się zimowe igrzyska olimpijskie, zapadnie w lipcu 2015 roku podczas posiedzenia MKOl-u w malezyjskim Kuala Lumpur.

Warto zaznaczyć, że w środę Zakopane i Kościelisko wizytował Andrzej Biernat. Minister sportu potwierdził plan zadaszenia toru lodowego dla łyżwiarzy szybkich.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcji

Źródło: inf. własna/rp.pl/podhale-sport.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
ZIO 2022: "nie" dla referendum w Zakopanem

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale GryDo góry  //  Sport   »   Aktualności   »   ZIO 2022: "nie" dla referendum w Zakopanem