Sport   »   Piłka nożna   »   Zawisza Bydgoszcz zdobyła po rzutach karnych Puchar Polski!

Piłka nożna

rss

Zawisza Bydgoszcz zdobyła po rzutach karnych Puchar Polski!

2014.05.02//  M. Mikołajczyk
Piłkarski thriller na Stadionie Narodowym! Kibice, trenerzy, jak i sami zawodnicy nie doczekali się w Warszawie bramki zarówno w regulaminowym czasie gry, jak i podczas dogrywki i na pierwsze gole musieli poczekać aż do serii rzutów karnych. Ostatecznie finał Pucharu Polski po niezwykle emocjonującym pojedynku padł łupem Zawiszy Bydgoszcz.
Puchar Polski
Zagłębie Lubin
Rzuty karne

Organizatorzy imprezy mogą odetchnąć z ulgą. Frekwencja na boisku w stolicy naszego kraju wbrew zapowiedziom była naprawdę wysoka. Ponad 37 tysięcy widzów było na żywo świadkami zaciętej rywalizacji pomiędzy Zawiszą, a Zagłębiem Lubin. Przez większość czasu warunki na murawie dyktował klub z Pomorza, wyśmienite okazje stworzyli sobie m.in. Luis Carlos, Sebastian Dudek oraz Jorge Kadu, ale żaden z nich nie potrafił ich wykorzystać.

Losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero po rzutach karnych. Na początku bliżej sukcesu byli „Miedziowi” po „pudle” Dudka, ale w czwartej kolejce Wojciech Kaczmarek zatrzymał Dordego Contrę i walka o zwycięstwo rozpoczęła się od nowa. Dramatyczny konkurs „jedenastek” zakończył się po siódmej serii wygraną Wojskowych po tym, jak presji nie wytrzymał najmłodszy zawodnik meczu – Sebastian Bonecki, a swojej szansy nie zmarnował Igor Lewczuk.

Zawisza Bydgoszcz dzięki triumfowi w Pucharze Polski zapewniła sobie występ w eliminacjach Ligi Europejskiej.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcji

Źródło: inf. własna


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Zawisza Bydgoszcz zdobyła po rzutach karnych Puchar Polski!

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Sport   »   Piłka nożna   »   Zawisza Bydgoszcz zdobyła po rzutach karnych Puchar Polski!