Sport   »   Aktualności   »   Złoto i brąz dla Polski w biegu na 800m

Złoto i brąz dla Polski w biegu na 800m

2010.07.31//  M. Kusiakiewicz
Polscy biegacze startujący na Mistrzostwach Europy w Barcelonie na dystansie 800m, zdobyli dwa medale. Marcin Lewandowski wywalczył złoto, a Adam Kszczot sięgnął po brąz. Polaków rozdzielił Michael Rimmer z Wielkiej Brytanii.
Polacy rewelacyjnie rozegrali swój bieg finałowy.Lewandowski na ostaniej prostej wyprzedził Rimmera, a Kszczot w ostatniej chwili minął Arnauda Okkena z Holandii.
Marcin Lewandowski i Adam Kszczot Marcin Lewandowski i Adam Kszczot
Adam Kszczot Adam Kszczot
Marcin Lewandowski Marcin Lewandowski

Tym samym obaj panowie zdobyli 5 i 6 medal dla Polski na Mistrzostwach Europy. Jednocześnie Marcin Lewandowski zdobył dla nas pierwszy, złoty krążek.