Sporty motorowe

Żużel: Jarosław Hampel wygrał finał IMP w Lesznie

2011.09.04//  D. Pęgiel
Faworyt finału żużlowy Indywidualnych Mistrzostw Polski w Lesznie, Jarosław Hampel, nie zawiódł i po raz pierwszy w karierze zwyciężył w tych rozgrywkach. Rywale nie byli w stanie powstrzymać obecnego wicemistrza świata i wicelider klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix, który nie miał sobie równych na torze im. Alfreda Smoczyka.
Jarosław Hampel
Jarosław Hampel Jarosław Hampel

Hampel triumfował we wszystkich swoich pięciu wyścigach, sięgając po upragniony złoty medal IMP. Do tej pory aż trzykrotnie (2000, 2004, 2008) musiał zadowolić się srebrem. Drugie miejsce niespodziewanie zajął 19-letni Przemysław Pawlicki. Lider drugoligowej Stokłosy Polonia Piła w dodatkowym biegu pokonał Piotra Protasiewicza i Grzegorza Walaska.

W finale nie wystąpił z powodów zdrowotnych Tomasz Gollob (Caelum Stal Gorzów). W Lesznie zabrakło również mistrz kraju z poprzedniego roku Janusz Kołodziej (Unia Leszno), który nieoczekiwanie odpadł w półfinale.