Sport   »   Sporty motorowe   »   Żużel: Polacy nie wystartują w drużynowych MŚ

Sporty motorowe

rss

Żużel: Polacy nie wystartują w drużynowych MŚ

2011.03.24//  D. Pęgiel
Polscy żużlowcy nie obronią w tym sezonie tytułu drużynowego mistrza świata. To pierwszy skutek wojny o tłumiki, w wyniku której szefowie polskiego speedwaya wycofali z międzynarodowej walki wszystkie reprezentacje. Główna Komisja Sportu Żużlowego podjęła taką decyzję na wczorajszym posiedzeniu w Poznaniu.
żużel
żużel Polscy żużlowcy nie chcą nowych tłumików
żużel

Cała sprawa rozbija się o to, że polscy zawodnicy nie chcą startować na maszynach z nowym modelem tłumików, ograniczającym hałas, których wprowadzenie nakazała Międzynarodowa Federacja Motocyklowa (FIM). Polski związek zgodził się z żądaniami żużlowców po wcześniejszym zasięgnięciu opinii we wszystkich 22 klubach – w naszej lidze będzie można stosować stare tłumiki.

Z kolei z walki w rozgrywkach o mistrzostwo świata GKSŻ wycofał wszystkie polskie reprezentacje, gdyż w tych zawodach należy startować z nowymi tłumikami. To znaczy, iż Tomasz Gollob i pozostali żużlowcy nie obronią złotego medalu.

Podobna sytuacja ma miejsce w Grand Prix, cyklu turniejów wyłaniającym indywidualnego mistrza świata, gdzie tytułu broni Gollob, a drugiego miejsca Jarosław Hampel. Żużlowcy oznajmili, że nie zamierzają stosować się do nowych przepisów FIM.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcji

Źródło: sport.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Żużel: Polacy nie wystartują w drużynowych MŚ

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale GryDo góry  //  Sport   »   Sporty motorowe   »   Żużel: Polacy nie wystartują w drużynowych MŚ