Żużel: Stelmet Falubaz Zielona Góra pokonał Unię Leszno

2012.05.28//  P. Rączka
W zaległym meczu Enea Ekstraligi żużlowcy Stelmetu Falubazu Zielona Góra pokonali 51:39 Unię Leszno. Była to pierwsza wygrana mistrzów Polski w tym sezonie na własnym torze. Po dziesięciu biegach, gdy sędzia zdecydować się przerwać zawody na kwadrans z powodu ulewnego deszczu, gospodarze prowadzili 30:24. Na mokrym torze znakomicie radził sobie Andreas Jonsson, Patryk Dudek i Piotr Protasiewicz.

W ekipie gości najlepiej prezentował się z kolei Jarosław Hampel, który zdobył 13 punktów. Jego koledzy z drużyny nie zdołali już tak dobrze pojechać, przez co marzenia o zwycięstwie stały się jak bańka mydlana. Przed meczem uczczono minutą ciszy pamięć zmarłego Lee Richardsona, a żużlowcy wyjechali na tor w koszulkach z jego podobizną.

Stelmet Falubaz Zielona Góra: Andreas Jonsson 13 (2,3,3,2,3), Patryk Dudek 12 (1,3,2,3,3), Piotr Protasiewicz 11 (2,2,3,3,1), Rune Holta 7 (0,2,2,3,0), Aleksandr Loktajew 4 (1,2,1,0,-), Jonas Davidsson 3 (3,0,-,0), Adam Strzelec 1 (d,0,1).
Unia Leszno: Jaroslaw Hampel 13 (3,3,1,1,3,2), Damian Baliński 9 (2,3,2,2,d,0), Piotr Pawlicki 7 (2,1,0,2,2), Tobiasz Musielak 5 (3,1,t,1), Przemysław Pawlicki 4 (1,1,0,1,1), Jurica Pavlic 1 (0,1,-,-,-), Kamil Adamczewski 0 (0,-0,-).