Sport   »   Tenis   »   ATP Barcelona: Kubot i Marach zagrają w ćwierćfinale

ATP Barcelona: Kubot i Marach zagrają w ćwierćfinale

2011.04.20//  J. Knop
Łukasz Kubot i Oliver Marach pokonali Aleksandra Dołgopołowa i Xaviera Malisse’a w stosunku 6:3, 6:4. Mecz rozgrywany był w ramach 1/8 finału turnieju ATP w Barcelonie. Przypomnijmy, że pula nagród zawodów opiewa na 1,55 mln euro.

Pierwszy set był dość zacięty i wyrównany. Kubot i Marach rozgrywali dość przeciętne zawody. Na szczęście ich przeciwnicy również nie zaskakiwali wysoką formą. Dzięki temu polsko – austriacki debel w spokojnym tempie i z ogromną determinacją zdołał zakończyć seta na swoją korzyść.
Łukasz Kubot i Oliver Marach
Łukasz Kubot i Oliver Marach Łukasz Kubot i Oliver Marach

W drugim secie Kubot i Marach grali wyraźnie lepiej niż w poprzedniej partii. Polsko – austriacka para narzuciła rywalom swoje tempo gry i nie pozwoliła odebrać sobie inicjatywy już do końca spotkania. Dołgopołow i Malisse również poprawili swój styl gry, lecz nie zdołali odebrać Kubotowi i Marachowi zwycięstwa w tym spotkaniu.