Sport   »   Tenis   »   ATP Madryt: Djokovic wygrał z Nadalem

ATP Madryt: Djokovic wygrał z Nadalem

2011.05.08//  J. Knop
Novak Djokovic został zwycięzcą turnieju ATP, który odbywał się w Madrycie. Serb zwyciężył w pojedynku z Hiszpanem – Rafael’em Nadal’em w wymiarze 7:5, 6:4. Pula nagród zawodów opiewała na 2,8 mln euro.

Djokovic rozpoczął mecz fenomenalnie. Serb błyskawicznie uzyskał przewagę czterech gemów nad Nadal’em. Hiszpan jednak nie składał broni i zdołał doprowadzić do stanu 5:5. Od tego momentu oglądaliśmy serię zaciętych wymian, z których ostatecznie zwycięsko wyszedł Serb. Tym samym kolejny set zapowiadał ogromne emocje.
Novak Djoković
Novak Djoković Novak Djoković

Drugi set był również niezwykle zacięty. Djokovic wciąż kontynuował taktykę obraną przed wyjściem na kort. Nieco lepiej niż w poprzedniej partii prezentował się Nadal, lecz tak, czy inaczej popełnił sporo niewymuszonych błędów. Serb z zimną krwią wykorzystywał błędy rywala i tym samym zdobywał cenne punkty. Wspaniała postawa w obu setach doprowadziła Djokovicia do triumfu w tym spotkaniu.