ATP Master 1000: Matkowski i Fyrstenberg pokonani w półfinale

2009.11.14//  S. Kozak
W meczu półfinałowym turnieju ATP Masters 1000 Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg ulegli Hiszpanom. Marcel Granollers i Tommy Robredo pokonali polskich tenisistów 6:4, 6:2.
Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski
Marcel Granollers Marcel Granollers
Tommy Robredo Tommy Robredo

Mecz był wyrównany do siódmego gema, kiedy to Fyrstenberg przegrał swój serwis. Hiszpanie szybko odskoczyli naszym i po 28 minutach gry było już 6:4.

Drugi set zaczął się źle dla Polaków. Na samym początku rywale przełamali podanie Fyrstenberga i szybko zyskali przewagę 4:2. Przy tym stanie punktowym Matkowski stracił serwis. Granollers i Robredo nie potrzebowali już dużo czasu na zwycięstwo. Wykorzystali pierwszą piłkę meczową i zakończyli krótki, niespełna 50-minutowy pojedynek.

Hiszpanie zmierzą się w niedzielę w meczu finałowym ze zwycięzcami wieczornej rywalizacji między Kanadyjczykiem Danielem Nestorem i Serbem Nenadem Zimonjicem oraz czesko-słowackim duetem Frantisek Cermak i Michal Mertinak.
Przeczytaj także: Fyrstenberg i Matkowski w półfinale turnieju » Fyrstenberg i Matkowski dzięki pomyślnej do tej pory rywalizacji na ATP Masters 1000, wywalczyli sobie prawo udziału w turnieju ATP World Tour Finals. Rozpoczyna się on już w następną niedzielę 22 listopada w Londynie.

Wynik spotkania 1/2 finału:
  • Marcel Granollers, Tommy Robredo (Hiszpania) - Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska, 7) 6:4, 6:2.