Sport   »   Tenis   »   ATP Masters 1000: Fyrstenberg i Matkowski w półfinale

Tenis

ATP Masters 1000: Fyrstenberg i Matkowski w półfinale

2009.11.13//  S. Kozak
W dzisiejszym meczu Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski pokonali braci Bryanów i awansowali do półfinału turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu. Dzięki wygranej zagrają na World Tour Finals w Londynie.
Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski
Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski

Początek meczu był bardzo wyrównany. Żadna ze stron nie odpuszczała aż w końcu nasz debel przełamał podanie Bryanów. Później zwyciężali gemy przy swoim serwisie i tak w pierwszym secie osiągnęli przewagę 6:4.

W drugim secie tenisiści też byli nieugięci. Nikt nie potrafił zwyciężyć gema przy podaniu rywali. Ostatecznie zakończyło się na tie breaku i korzystnym dla Matkowskiego i Fyrstenberga wyniku 9:7.
Przeczytaj także: Fyrstenberg i Matkowski zagrają o półfinał »W sobotę w meczu półfinałowym Fyrstenberg i Matkowski zmierzą się z Hiszpanami Marcelem Granollersem i Tommy’m Robredo.

Polacy zdobyli w Paryżu 360 punktów. Dzięki temu awansują na ósme miejsce w rankingu ATP „Doubles Race” i zagrają na turnieju ATP World Tour Finals w Londynie, rozpoczynającym się już 22 listopada.

Wynik spotkań 1/4 finału:

• Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska, 7) - Bob Bryan, Mike Bryan (USA, 2) 6:4, 7:6 (9-7)
  • Marcel Granollers, Tommy Robredo (Hiszpania) - Simon Aspelin, Paul Hanley (Szwecja, Australia) 6:3, 6:7 (3-7), 10:7.